Buto nuoma vs buto pirkimasbuto nuoma

Lietuvoje vidutiniška gyvenimo trukmė yra 69 m. vyrų ir atitinkamai 78 m. moterų. Siekiant turėti ne tik saugią senatvę, bet saugų vidurinį gyvenimo tarpsnį ypatingą reikšmę turi gyvenamasis būstas. Tai ilgalaikis tikslas, kurį daugelis piliečių siekia pasiekti, t. y. įsigyti nuosavą butą, namą ar kitokį gyvenamosios paskirties pastatą ir ten gyventi. Nors daugelis Lietuvos žmonių šiandien turi savo namus, tačiau toli gražu ne visi. Nors, tiek buto nuoma, namo nuoma ar pirkimas turi savo finansinių privalumų rinkinį, namo ar buto nuoma turi pastebimai daugiau privalumų, kai valstybės ekonomika silpnėja. Pabandysime pateikti dešimt priežasčių, kodėl buto nuoma gali turėti geresnę finansinę naudą nei buto pirkimas.

Jokių techninės priežiūros ar remonto išlaidų

Tai tam tikras privalumas, kurį nuomininkai turi prieš savininkus, nes nuomininkai neturi priežiūros išlaidų ir už jas dažniausiai neatsako. Nuomojant nekilnojamąjį turtą, jo savininkas yra atsakingas už visas techninės priežiūros ir remonto išlaidas. Jei buitiniai prietaisai sugenda arba jūsų stogas pradeda bėgti, nuomininkas nepatiria jokios finansinės atsakomybės, kad šie dalykai būtų sutvarkyti. Vertinant buto nuoma iš šios prizmės, savininko remonto išlaidos gali siekti ir labai įspūdingas sumas, o nuomininkui tai nieko nekainuoja.

Prieiga prie patogumų

Kita finansinė buto nuomos nauda, jog nuomojant butą, yra galimybė naudotis patogumus, kurie kitu atveju butų labai brangūs ir dažnai tiesiog per brangūs. Pavyzdžiui, butas labai geroje vietoje, iš kurios į darbą ir atgal galite nueiti pėsčiomis. Galbūt už tokio buto nuoma sumokėsite brangiau, nei pavyzdžiui, už buto nuoma, kuris yra miesto pakraštyje, bet sutaupysite pinigus, kuriuos išleidžiate automobiliui. Taip pat, labai populiarūs butai stovintys, miško pašonėje, šalia parkų. Tokių butų kainos įspūdingos, nes galite kvėpuoti geresniu oru, grožėtis gamta, todėl įsigyti tokį turtą gali ne visi, bet nuomotis gali.

Nekilnojamojo turto mokesčiai

Akivaizdus pranašumas, nuomininkai neturi mokėti nekilnojamojo turto mokesčių.
Nekilnojamojo turto mokesčiai gali būti didelė našta nuosavų gyvenamųjų namų savininkams. Tačiau ne karta teko girdėti kalbas apie visuotinį nekilnojamojo turto mokestį. Nors kol kas jo nėra, tačiau neaišku kaip bus po kelių metų.

Nėra didelės pradinės įmokos

Kita sritis, kurioje nuomininkai turi geresnį finansinį sandorį, t. y. buto nuomos sutarties pasirašymas ir buto pirkimo sutarties pasirašymas. Perkant butą, dažniausiai reikalaujama apie 15 % siekiančio pradinio įnašo, o tai labai didelė našta daugeliui, stabdanti nuo nuosavo nekilnojamojo turto pirkimo.
Tačiau jums nereikia turėti didelės pradinės įmokos, kad galėtumėte pasirašyti buto nuomos sutartį. Dažniausiai nuomotojai reikalauja sumokėti depozitą, kuris sieki dviejų ar trijų mėnesių buto nuomos kainos. Tačiau pastebėtina, kad ši suma svyruoja. Tai priklauso nuo buto prabangos lygio. Kuo butas prabangesnis, tuo didesne pinigų suma savininkai nori apsisaugoti savo turtą.

Svyruojanti turto vertė

Nekilnojamojo turto vertės pakyla tai aukštyn, tai žemyn. Šis svyravimas nekilnojamojo turto savininkus liečia kur kas labiau nei nuomininkus. Perkant nekilnojamąjį turtą didžiausia baimės – per brangiai nusipirkti arba nusipirkto turto vertės sumažėjimas. Labai skausminga žinoti, jog turtas pirktas už viena sumą, tačiau šiuo metu ar kitu atitinkamu metu jis tiek nebekainuoja. Tokie atvejai ypatingai jautrūs, kai mokama paskola, o ją mokantysis suvokia, kad net jei parduotų turtą rinkos vertės kaina, gauti pinigai nepadengtų turimų įsipareigojimų bankui. Todėl buto nuoma yra tinkamesnis variantas, nes nuomos kainos svyravimai jaučiami tik sezoniškai.

Nekilnojamojo turto burbulas

Šio reiškinio nekilnojamojo turto pirkėjai bijo labiausiai, kadangi sunku nustatyti ar nekilnojamojo turto burbulas jau įsipūtė ir kada jis sprogs. Renkantis būstą pirkėjai bijo už jį permokėti, o tokia galimybe visada egzistuoja. Šiuo atveju buto nuoma yra saugesnis variantas, nes nuomos kainos taip stipriai nesvyruoja, jas daugiausiai lemia sezoniškumas ir miestas.

Buto nuoma pasižymi lankstumu

Liaudies išmintis byloja, kad tėvų ir kaimynų nepasirinksi. Tačiau mes manome, kad vis tik kaimynus yra galimybė pasirinkti. Nuosavo būsto įsigijimo atveju su kaimynais šiek tiek sudėtingiau. Jeigu nusipirkus būstą paaiškėja, kad su už sienos esančiais kaimynais sugyventi nepavyksta situacija tampa komplikuota. Norint parduoti nekilnojamąjį turtą jame neišgyvenus įstatyme numatyto termino, jums teks sumokėti gyventojų pajamų mokestį. Tuo atžvilgiu buto nuoma yra lankstesnis pasirinkimas. Sutarties laisvės principas leidžia nuomotojui ir nuomininkui nustatyti buto nuomos terminą savo nuožiūra. Todėl pasitaikius netinkamiems kaimynams ir pasibaigus nuomos sutarčiai juos galėsite pakeisti kitais, t. y. išsinuomoti kitą, jums patinkantį būstą.

Buto nuoma fiksuota kaina

Buto nuomos kaina yra nustatyta nuomos sutarties laikotarpiui. Nors savininkai gali padidinti nuomą įspėjus nuomininkus įstatymų nustatyta tvarka tačiau teisiškai tai nėra taip paprasta. galite sutaupyti daugiau lėšų, nes žinote, kokią nuomos sumą reikia sumokėti.

Esmė

Nors nuosavybė turėjimas gali būti naudingas ilguoju laikotarpiu, daugeliui žmonių buto nuoma yra daug pigesnis, saugesnis todėl ir patrauklesnis pasirinkimas. Yra daug pavyzdžių, rodančių, kaip nuoma gali padėti sutaupyti pinigus. Pasirinkimas išsinuomoti ar įsigyti savo namus yra asmeninis. Todėl prieš priimdami sprendimą gerai apmąstykite ir būtinai pasitarkite su specialistais, koks variantas tinkamiausias jums ir jūsų šeimai. Buto nuomos skelbimus galite rasti paspaudę čia.