Nuomoti ar pirkti nekilnojamąjį turtą? Tai daugiau nei pinigai.

Pažvelkime į labai svarbų klausimą, kuris susijęs su emociniais veiksniais ir asmeniniais pasirinkimais, kurie bendrai lemia jūsų gyvenimo kokybę. Šie „nefinansiniai“ klausimai yra pagrįsti jūsų asmenybe, sugebėjimais ir vertybėmis. Juos reikia kruopščiai apsvarstyti, pradedant šiuo klausimu: kokie atributai apie jūsų gyvenamą vietą yra svarbiausi jums? Ar įsigijus nekilnojamąjį turtą jūsų gyvenimo kokybė ir moralinis pasitenkinimas pagerės? (Jei dar neišnagrinėjote nuomos ir pirkimo sprendimo, žr. Nuomoti ar pirkti?).

Aplinka: Miestas ar priemiestis

Aplinka, kurią pasirinksite gyventi, vaidina labai svarbų vaidmenį jūsų gyvenimo kokybėje. Apsvarstykite savo asmenybę. Ar jums patinka Nekilnojamojomiesto pobūdis, naktinis gyvenimas, nuostabios kavinės ir įvairios kultūros, ar prioritetą teikiate saugumui žalioms erdvėms ir nemokama automobilių stovėjimo aikštelė? Ar norite vaikščioti į darbą, važiuoti dviračiu, viešuoju transportu, o gal jums patinka vairuoti asmeninį automobilį? Kiek svarbu jums yra privatumas ir kiek arti norėtumėte gyventi prie savo kaimynų? Jei galite sau leisti tik tą nekilnojamąjį turtą, kuris neatitinka jūsų nuostatų ir pomėgių, turėtumėte pagalvoti ar galite viso to atsisakyti, ir tik tada priimti sprendimą nuomoti ar pirkti.

Patogumai ar pritaikymas

Faktas, jog nuomotis paprastai siūloma gerokai didesnį skaičių ir įvairesnių butų, namų ir kito nekilnojamojo turto., pavyzdžiui, jeigu nuomoti butą, kuris bus per du aukštu, namą su dideliu kiemų, garažu ir vaikų žaidimo aikštele, pasiruoškite išleisti daug pinigų. Tuo tarpu daugiabučiai pastatai, kurie yra visuose miestuose siūlo kur kas mažesnes galimybes ir patogumus, tačiau už žymiai mažesnę kainą.

Lankstumas ar stabilumas

Gyvenamosios vietos nuoma suteikia jums žymiai daugiau laisvės. Nuomos sutarties nutraukimo finansinės pasekmės švelnesnės ir finansiškai mažiau kainuojančios. Nekilnojamojo turto savininkai, norintys palikti savo dabartinę gyvenamąją vietą, susiduria su daug sudėtingesniu jų turto pardavimo ir persikraustymo procesu. Kita vertus, su nuomos lankstumu kartu atsiranda ir nestabilumas. Nuomotojas visada gali pakelti nuomos mokestį arba paprašyti jūsų išsikelti prieš terminą. Jei turite nuosavą nekilnojamąjį turtą – jums tai negresia, nes jūs pas sau šeimininkas, todėl nuomotis nekilnojamąjį turtą kai kuriais atvejais rizikinga.

Asmeninė estetika ar mažiau darbo

Asmeninio nekilnojamojo turto pirkimas jums suteikia daugiau laisvės ir galimybės pasirinkti, kokį stilių, architektūrą mėgstate ar kokio išplanavimo norite. Tačiau ši laisvė kartu yra ir didesnės išlaidos. Pavyzdžiui, gyvenamojo namo savininkai susiduria su rūpesčiais, kai reikia remontuoti didelį namą, šildyti, pjauti žolę, sodinti ir pan. Jei norėtumėte praleisti savaitgalius poilsiaudami, o ne pjaunant žolę, tvarkant gėlynus ar kitą aplinką,  tuomet galbūt nenorėsite pagalvoti apie namo pirkimą – nebent, žinoma,  turite šiek tiek pinigų, jog galite samdyti pagalbininkus. Nors nuoma neleidžia jums kontroliuoti išorės estetikos, taip pat nereikia jaudintis dėl savo gyvenamosios vietos nusidėvėjimo ar problemų, susijusių su gedimų šalinimu ar patalpų atnaujinimu. Nuoma vis tik suteikia jums galimybę pasirinkti baldus ir papuošti savo interjerą jūsų stiliui tinkamu būdu. Ir kaip nuomininkas, viską, ką turite padaryti, kai kažkas negerai, pranešti nekilnojamojo turto savininkui.

Emocinis pasitenkinimas ar mažiau nerimo

Nuosavas nekilnojamas turtas dažnai vadinamas sapnu. Tai yra kažkas emociškai nuostabaus, galima mąstyti savo apie šaknų įtvirtinimą, įsitraukimą į bendruomenę į jos veiklą. Žinoma, nekilnojamojo turto savininkai taip pat turi nerimauti dėl nuosavybės techninės priežiūros, siekiant išlaikyti gerą jos vertę. Jei tiesiog ieškote vietos poilsiui tarp darbo dienų ir naktų, prasiblaškymo mieste, nuomotis būstą gali būti puikus pasirinkimas. Tiesiog mokėkite nuomos mokestį kaip sutarta ir leiskite nerimauti nekilnojamojo turto savininkui.

Asmeninis sprendimas

Skirtingai nei namų ūkių finansiniai aspektai, aspektai, turintys įtakos jūsų gyvenimo būdui ir vertybėms, negali būti apskaičiuojami internete, naudojant tam tikrą matematinę formulę. Jei galite mokėti nuomos mokestį arba mokėti bankui paskolą,  vadinasi galite gyventi bet kur, kur norite gyventi. Tačiau nekilnojamojo turto pirkimas yra sprendimas, kurį priimdami turėtumėte apsvarstyti visus aptartus aspektus, taip pat ir finansinius, apie kuriuos plačiau skaitykite čia.